VÝSTAVBA VODOVODŮ POKRAČUJE

Zima nás snad v dohledné době opustí a opět se rozjede výstavba vodovodů. Pokračovat budou obě stavby „TřeMoLe“ i „Hlásná Třebaň“. 
V případě stavby „Hlásná Třebaň“ začne po 1. 4. 2013 stavba vodovodu v krajské komunikaci. Pokud to bude možné, bude se stavba řadů provádět protlakem. V krajské komunikaci budeme ihned budovat i přípojky (jsou již povolené). Stavba v krajských komunikacích bude ukončena pravděpodobně do konce června 2013.

U stavby „TřeMoLe“ budeme pokračovat v horních částech obce položením hlavních řadů a dokončením zbývajících tras v dolní části obce.

Nyní intenzivně připravujeme podklady pro vydání povolení na přípojky vodovodu. Obec nechala vypracovat projektovou dokumentaci a nyní vyřizuje povolení. Na obecním úřadě jsou připraveny k podpisu plné moci pro projektanty z firmy MAYO, kteří zajistí povolení. Seznam zájemců, kteří jsou do této etapy zahrnuti je k nahlédnutí na obecním úřadě, případně na internetových stránkách obce. Pro urychlení akce budou zájemce obcházet i zastupitelé.

Připravujeme i znění smlouvy o investičním příspěvku mezi obcí nebo svazkem obcí a zájemci o připojení na vodovodní řad. Za tento investiční příspěvek obec zajistí zpracování dokumentace přípojky až k nemovitosti, vyřízení územního rozhodnutí nebo územního souhlasu, provedení veřejné části stavby (skládá se z napojení na hlavní řad a přivedení až těsně za hranici pozemku zájemce do vodoměrné šachty) a provedení všech zkoušek a zaměření. Soukromou část přípojky si musí zajistit a uhradit zájemce sám. Ta se skládá z vodoměrné šachty, (pokud je dům podsklepený, a u hranice pozemku šachta být nemusí – posoudí provozovatel vodovodu), v ní je vodoměrná sestava a pokračování od šachty k domu. Vodoměrnou šachtu musí schválit provozovatel vodovodu, kterým bude firma Aquaconsult Černošice.

Pokusíme se nabídnout některé typy šachet, a pokud bude větší zájem, bude možné je přes obec zakoupit.

Soukromou část přípojky je možné si vybudovat sám, nebo se obrátit na firmu. Firma, která bude provádět veřejnou část přípojky, nabízí provedení i soukromé části.

Po výstavbě přípojek budou asfaltové povrchy obecních komunikací upraveny a obec nebude po dobu 5 let vydávat povolení k překopu komunikace a k navrtávce hlavního řadu.

Pokud máte další dotazy, volejte na 311 681 101, 739 021 316 nebo pište na starosta@hlasnatreban.cz, navštivte obecní úřad, či využijte schránku ve dveřích obecního úřadu.

Vnislav Konvalinka, starosta obce

Fotogalerie

Kalendář akcí

Listopad
po út st čt so ne
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Dnes - dnes
Dnes - uplynulá akce
Dnes - nastávající akce

všechny akce

Anketa

Co byste rádi viděli v letním kině?

Horor

18

Western

1105

historie anket